*
показати повний текстДисплазія шийки матки – це негативні зміни епітелію (поверхневого шару тканини) шийки матки, такі зміни часто виникають після випадків інфікування вірусом герпесу та після папіломи. Крім того, дисплазія шийки матки – це найчастіша форма морфологічного передраку шийки матки. гіперплазія клітин багатошарового плоского епітелію з подальшим порушенням дозрівання та атипією лежить в основі розвитку цього процессу.
Етапи дисплазії:
1 етап: Легкий - патологічні порушення шару клітин (базального та парабазального).
2 етап: Помірний – діагностується тоді, коли патологічні зміни вже захопили усю нижню частину епітеліального пласта.
3 етап: Важкий (преінвазійий рак) – на цьому етапі патологія поширюється вже на всю товщу багатошарового плоского епітелію.
Причини виникнення та розвитку ДШМ (дисплазії шийки матки):
Вірус папіломи людини – це одне з головних явищ, яке може стати причиною виникнення та розвитку дисплазії шийки матки. ВПЛ виявляли у 90% жінок, при лікуванні від захворювання дисплазії різного ступеня.
Крім того, появу дисплазії можуть спровокувати наступні фактории: наявність супутніх процесів (лейкоплакія, ектропіон, поліпи, ектопія та ін.); ранній початок статевого життя, гострі кондиломи та ін.
Для запобігання виникнення раку шийки матки, а також його раннього виявлення важливо:
Біопсія- це метод відбору маленького шматочка тканини шийки матки з метою проведення точного дослідження. Діагноз, який отримують на підставі цього дослідження, максимально точний і дає лікарю можливість обрати правильну стратегію лікування. Біопсія матки - це абсолютно безболісна процедура, яка не вимагає знеболювання.
Головна мета біопсії – це діагностика. Біопсія дає можливість визначити, чи є в тканині захворювання та яка її форма (доброякісна або злоякісна). Біопсія є особливо ефективною при контролі лікування онкологічних захворювань.
Зазвичай, грунтуючись на цитологічному дослідженні біологічного матеріалу, розширеної відеокольпоскопії і гістологічного дослідження ставиться діагноз захворювання на дисплазію. Оскільки це найточніший спосіб діагностикицього захворювання.
Лікування залежить від етапу, на якому знаходиться хвороба, а також від віку пацієнтки. Легка дисплазія 1 ступеня в 50-60% випадків за допомогою захисних сил організму має зворотний розвиток, такий процесс проходить абсолютно самостійно.
У разі діагнозтування важкої дисплазії призначається лікування радіохвилею (Сургитрон) або ж рідким азотом (кріохірургічний метод). Після лікування важкої дисплазії потрібно диспансерне спостереження 1 раз на 6 місяців.
Записатися на прийом до лікаря-гінеколога Ви можете, зателефонувавши по телефону найближчої до Вас філії МЦ «Оксфорд Медікал» або заповнивши спеціальну форму на сайті.
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
відділення: Гінекологія
Акції
вул.Глінки,7
телефон:
(056)732-00-00
(096)732-00-00
(099)732-00-00
вул.Калинова,1
телефон:
(056)732-00-00
(096)732-00-00
(099)732-00-00
вул.Набережна Перемоги 110
телефон:
(056)732-00-00
(099)732-00-00
(096)732-00-00
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом