Шановні пацієнти! Графік роботи медичного центру з 10:00 до 17:00

Лікування алопеції в Дніпрі

Алопеція — патологічне випадіння волосся, яке призводить до їх порідіння або повного зникнення в певних областях голови або тіла. Найбільш поширені види алопеції: андрогенетична (androgenetic), дифузна або симптоматична (effluvium), вогнищева або гніздова (areata), рубцева алопеція.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ?

Людина щодня втрачає від 50 до 150 волосся, що знаходиться в межах норми. Однак, посилене випадіння волосся може призвести до облисіння.

Найпоширенішою формою облисіння є андрогенна алопеція, яка зустрічається як у чоловіків, так і у жінок. Приблизно 90% з усіх хворих мають цю форму. Наступні за чисельністю — дифузна (близько 5 %) і вогнищева (близько 4 %) алопеції. На всі інші типи алопеції, припадає близько 1 %.

Причини розвитку андрогенетичної алопеції лежать на генному рівні і полягають в шкідливому впливі на волосяні фолікули активної форми чоловічого статевого гормону тестостерону. Тут мова йде про індивідуальну чутливість волосяних фолікул кожної конкретної людини до наявності чоловічих статевих гормонів в крові. Дигідротестостерон, що проникає в клітини фолікулів, викликає їх дистрофію і, відповідно, дистрофію волосся. Волосся на голові стає тонким, коротким, безбарвним (пушкове волосся), призводячи до лисини. У разі відсутності лікування, гирла фолікулів поступово заростають і вони вже не можуть виробляти навіть пушкове волосся.

Вогнищева алопеція може проявитися у чоловіків, жінок і дітей. Вона зазвичай починається з появи на голові декількох кіл, позбавлених волосся, але іноді уражаються й інші області, наприклад, брови та борода. Пролисини можуть з часом переміщатися, а можуть і зовсім зарости. До сих пір не з'ясована природа цього виду облисіння, проте багато що говорить про те, що це — аутоімунне захворювання, тобто клітини імунної системи перешкоджають росту власного волосся. Крім того, майже в 30% випадків простежується спадкова схильність до вогнищевої алопеції. Під час розвитку хвороби, збільшуючись, вогнища можуть зливатися один з одним і утворювати області ураження довільної форми. Якщо в результаті прогресування хвороби на волосистій частині голови відбувається повне її облисіння, алопеція називається тотальною. Іноді відбувається повне випадання волосся на всьому тілі — тоді це універсальна алопеція. За різними даними частота прояву осередкової алопеції серед усіх видів облисіння становить від 0,5% до 2 %.

Дифузна алопеція — сильне рівномірне випадання волосся по всій поверхні волосистої частини голови в результаті збою циклів розвитку волосся. Дифузна алопеція є наслідком порушень у роботі всього організму. Даний вид алопеції ще називають симптоматичною. Дифузна алопеція займає друге місце за поширеністю. Відсоток хворих даним видом алопеції набагато вищий серед жінок.

При раптових сильних стресах може статися уповільнення росту волосся, внаслідок чого його випадання стає більш помітним. Стрес змушує більшу частину фолікул увійти в фазу спокою і через кілька місяців після стресових подій усі фолікули, що "відпочивали" відкидають волосся приблизно в один і той же час, а ми, відповідно, з сумом спостерігаємо посилене їх випадання. До облисіння в даному випадку ще далеко, але волосся при цьому помітно рідшає.

Однак не варто плутати причину з наслідками. Наприклад, естрогени (жіночі статеві гормони) подовжують життєвий цикл волосся і перешкоджають їх росту на підборідді та ін. Під час вагітності, коли організм жінки буквально переповнений естрогенами, життєвий цикл волосся стає довшим, у результаті чого збільшується кількість волосся. Однак після пологів, коли рівень естрогенів падає, волосся починає випадати, що природно викликає сильне занепокоєння. Крім перерахованого вище, масове випадання волосся є побічним ефектом хіміотерапії онкологічних хворих.

Відмінною рисою рубцевої алопеції є незворотне пошкодження волосяних фолікулів і поява на їх місці сполучної (рубцевої) тканини. Причиною рубцевої алопеції є інфекції (вірусні, бактеріальні, грибкові), що викликають запалення навколо волосяних фолікулів, на місці яких з'являється сполучна тканина. Якщо вчасно почати лікування інфекції, волосся можна зберегти. Часто рубцева алопеція виникає в результаті фізичних травм: поранень, теплових або хімічних опіків.

Діагностика та лікування алопеції

Діагностує захворювання лікар-дерматолог. Також він призначає лікування.

Існують спеціальні препарати для лікування алопеції, але підбирати і застосовувати їх слід тільки після консультації з лікарем. Перед початком лікування необхідно виявити справжню причину активного випадання волосся.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ВАС АЛОПЕЦІЯ?

Існує досить широкий спектр методів лікування алопеції. Але основним фактором успішного одужання є комплексний підхід до даного захворювання. Визначити справжню причину алопеції досить складно, проте досвідчений лікар завжди зможе підібрати необхідне лікування. Важливо знати, що у випадках якщо захворювання виникло після завершення статевого дозрівання, то у 80% пацієнтів ріст волосся відновлюється. У разі, якщо захворювання виникло до або під час статевого дозрівання, відсоток повного одужання нижче.

Але основна запорука успіху — не відкладати вирішення проблеми та вчасно звернутися до фахівця. У МЦ "Оксфорд Медікал Дніпро" ми пропонуємо найпрогресивніші методи лікування і досвід кращих фахівців в області дерматології. Ми працюємо, щоб Ви були здорові!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар дерматовенеролог вищої категорії: Дервінський Едуард Леонідович
Дервінський Едуард Леонідович Лікар дерматовенеролог вищої категорії
Лікар дерматолог вищої категорії: Артюхов Роман Володимирович
Артюхов Роман Володимирович Лікар дерматолог вищої категорії

відгуки
Кристина 20-01-2022 Здравствуйте. Когда у моего родственника выскочили куча страшных прищей, то врач дерматолог высшей категории Артюхов Роман Владимирович проконсультировав, назначил лечение и попал в точку, через пару дней все прошло. Второй раз обратилась я, с проблемой с ушами, был сильный зуд. И он не долго думая назначил лечение, которое избавило меня от этой проблемы. Хотя я должна была идти к ЛОРу, а возможности такой не было, и он помог. Роман Владимирович, спасибо Вам огромное за Ваш высокий профессионализм.

відділення: Дерматологія

Николай 14-01-2022 Добрый день! Обратился в клинику (Днепр , ул.Калиновая 1) по поводу удаления папиллом . Прием производила врач - Ворошило Ольга Васильевна. После осмотра и консультации , была выполнена процедура. Очень понравилось отношение и высокая квалификация врача. Буду рекомендовать вашу клинику всем !

відділення: Дерматологія

Виктория 04-08-2021 Врач великолепный! На первом приёме назначила казалось бы "смешные" назначения (Боржоми, примочки, Атоксил и т.д. и т.п.). Выполняли всё что было назначено (правда, без особой веры в результат) и сработало!!! И самое удивительное, когда мы пришли на вторичный прием, видя, что мы записаны Айгунь Муталлимовна готовилась к нашему приёму, просматривала литературу. Было очень приятно! Видно, что доктор нацелен на результат и переживает за пациента. Спасибо Вам огромное!

відділення: Дерматологія

Ирина 29-04-2021 Была на приёме в клинике на Калиновой, г. Днепр, консультировалась по поводу "рожинок" и пару штук удалила. Чудесная, очень милая доктор Савченко, любезно разгораривала со мной, потому что я пыталась отвлечься разговарами, безболезненно все сделала и оставила только хорошие впечатления и клинике. Большое спасибо! ИВАНОВА ИРИНА

відділення: Дерматологія

Дмитрий 20-03-2021 Благодарю Абдуллаеву Айгунь за прекрасную и высококвалифицированную работу. Профессионал своего дела - очень хорошо обследовала, озвучила заключение и сделала операцию - безболезненно, аккуратно и заботливо.

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Ирина

    відділення: Дерматологія

  • Ирина

    відділення: Дерматологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації кліників
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом