*
показати повний текстВульгарні вугри (акне) — це запальне захворювання шкіри, викликане змінами в пілосебаційних структурах (що складаються з волосяного фолікула і сальної залози). Акне характеризується формуванням комедонів і запальних вугрів, себореєю, іноді — абсцесів, вузлів, псевдокист, рубців. Дане захворювання зустрічається дуже часто, але до допомоги фахівця вдаються, на жаль, лише 20% хворих. Виникає хвороба, в основному, у період статевого дозрівання. Висипання, як правило, продовжуються, до 20-25 років.
У механізмі розвитку цього захворювання основна роль відводиться себореї, що знижує бактерицидний ефект шкірного сала і призводить до активізації кокової флори. Важлива роль у механізмі вугрової хвороби відводиться бактерії Propionibacterium acnes і продуктам її життєдіяльності.
На появу та загострення акне також впливає менструація, стреси, спека, підвищена вологість і генетичні фактори. Відомо, що також причиною акне є косметичні засоби, що містять ланолін і парафін. Вугровий висип може бути побічним ефектом деяких ліків.
Патоморфологічно відзначаються себорея, гіперплазія сальних залоз, гіперсекреція шкірного сала, гіперкератоз, що веде до утворення комедонів — сально-рогових пробок у протоках сальних залоз з частковою або повною їх закупоркою у вигляді чорних крапок.
Гіперкератинізація та утворення бляшки з кератину й шкірного сала призводять до збільшення сальних залоз, особливо під час дозрівання шкіри в пубертатному періоді. Збільшення продукції шкірного сала виникає при адренархе, коли посилюється продукція дегідроепіандростерону.
Накопичення шкірного сала може призвести до розвитку інфекції. Імунна система знищує бактерії, а гній "запаковується" в скупчення під епідермісом. Хворі намагаються позбутися від гнійників, видаляючи їх самостійно і в нестерильних умовах. Таке пошкодження шарів шкіри порушує тонку структуру дерми і породжує ослаблену зону, яку атакують бактерії. В результаті, імунна система призводить до поширення акне.
Непрямою причиною виникнення вугрової хвороби є ті чи інші ендокринні порушення, що роблять вільний тестостерон (ВТ) більш доступним для чутливих до нього тканин. Це пояснює той факт, що більшість випадків виникнення вугрів припадає на підлітковий вік.
Існує зв'язок між ступенем вугрової хвороби й такими факторами, як підвищення рівня глюкози в периферичній крові та зниження рівня цинку в сальних залозах. У зв'язку з тим, що активність полягає у зворотній залежності від концентрації цинку в сально-залозистому апараті волосяного фолікула, цей фактор цілком може виявитися ключовим при виникненні захворювання. Але й це не дає однозначної відповіді на питання про причини виникнення акне.
Найбільш часто акне розвиваються на обличчі (у 99% пацієнтів), рідше вони спостерігаються на спині (60%), грудях (15%) і плечах. У молодих людей найчастіше уражається обличчя; у людей старшого віку — спина. Захворювання характеризується висипаннями, елементи яких можуть бути як запальними, так і не запальними. Досить часто виникнення акне пов'язано із захворюваннями печінки, шлунково-кишкового тракту й ендокринної системи, що пояснюється тісним зв'язком всього перерахованого з обміном речовин.
Стреси можуть посилювати тяжкість перебігу захворювання і призводити до виникнення нових вугрів. Виникнення акне саме по собі викликає стрес, а їх видавлювання значно погіршує зовнішній вигляд людини. Це особливо чітко проявляється у молодих жінок, які страждають acne excoriee. В результаті опитування пацієнтів, які страждають на вугрову хворобу, було виявлено, що:
70 % людей відчувають почуття сорому;
67% — почуття невпевненості;
63% — почуття збентеження і занепокоєння;
57% — погіршення соціальних контактів і виникнення значних проблем з влаштуванням на роботу.
Важкі вугри можуть бути причиною гніву та занепокоєння.
Якщо вас теж торкнулася ця делікатна проблема, не відкладайте візит до дерматолога! Кваліфікований лікар допоможе звести до мінімуму всі наслідки перебігу вугрової хвороби, значно поліпшити загальне самопочуття та стан вашої шкіри.
У МЦ "Оксфорд Медікал Дніпро" пропонуються найпрогресивніші методи лікування і досвід кращих фахівців в області дерматології. Ми працюємо, щоб Ви були здорові!
Досвід роботи – 4 роки.
Володіння мовами: українська, російська, англійська
Освіта:
2020р - закінчила Дніпропетровську медичну академію та інтернатуру за спеціальністю Дерматовенерологія
Основні напрямки діяльності:
Консультативний прийом і лікування дорослих по дерматології, трихології та новоутворенням шкіри, інструментальна діагностика за допомогою дерматоскопії та трихоскопії.
Профілактичні медичні огляди.
Дігностика та лікування інфекційних захворювань шкіри бактеріальних, паразитарних, вірусних та грибкових захворюювань волосся, нігтів, шкіри у дорослих;
Хронічних дерматозів ( атопічний дерматит, простий хронічний лишай, екзема, себорейний дерматит, почесуха), ліхени ( псоріаз, червоний плескатий лишай)
Захворювання волосся та сальних залоз (алопеції, телогенове випадіння волосся, акне, розацеа), дерматити, токсикодермії у дорослих та інші…
Підбір догляду для проблемної шкіри та волосся.
Ін’єкційне лікування деяких трихологічних захворювань (гніздова алопеція, андрогенетична алопеція) та рубців.
Радіохвильове видалення новоутворень на шкірі тулуба та голови:
Невусів (родимок), кератом, папілом, кондилом, ангіом, гіперплазії сальних залоз, бородавок, дерматофібром, контагіозного молюска, міліумів та ін..
показати повний текст
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
вул. Королеви Єлизавети ІІ
телефон:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(096)732-00-00
(099)732-00-00
вул.Калинова,1
телефон:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(096)732-00-00
(099)732-00-00
вул.Набережна Перемоги 110
телефон:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(099)732-00-00
(096)732-00-00
вул. Сімферопольська, 2К
телефони:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(096)732-00-00
(099)732-00-00
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом