Шановні пацієнти!
Ми працюємо пн-пт з 8:00 до 20:00; сб з 08:00 до 18:00; нд з 08:00 до 15:00
Запис за телефоном:
(056) 736 66 66
(056) 732 00 00
(096) 732 00 00
(099) 732 00 00

Лікування вульгарних вугрів в Дніпрі

Вульгарні вугри (акне) — це запальне захворювання шкіри, викликане змінами в пілосебаційних структурах (що складаються з волосяного фолікула і сальної залози). Акне характеризується формуванням комедонів і запальних вугрів, себореєю, іноді — абсцесів, вузлів, псевдокист, рубців. Дане захворювання зустрічається дуже часто, але до допомоги фахівця вдаються, на жаль, лише 20% хворих. Виникає хвороба, в основному, у період статевого дозрівання. Висипання, як правило, продовжуються, до 20-25 років.

У механізмі розвитку цього захворювання основна роль відводиться себореї, що знижує бактерицидний ефект шкірного сала і призводить до активізації кокової флори. Важлива роль у механізмі вугрової хвороби відводиться бактерії Propionibacterium acnes і продуктам її життєдіяльності.

На появу та загострення акне також впливає менструація, стреси, спека, підвищена вологість і генетичні фактори. Відомо, що також причиною акне є косметичні засоби, що містять ланолін і парафін. Вугровий висип може бути побічним ефектом деяких ліків.

ВИДИ АКНЕ

Патоморфологічно відзначаються себорея, гіперплазія сальних залоз, гіперсекреція шкірного сала, гіперкератоз, що веде до утворення комедонів — сально-рогових пробок у протоках сальних залоз з частковою або повною їх закупоркою у вигляді чорних крапок.

Гіперкератинізація та утворення бляшки з кератину й шкірного сала призводять до збільшення сальних залоз, особливо під час дозрівання шкіри в пубертатному періоді. Збільшення продукції шкірного сала виникає при адренархе, коли посилюється продукція дегідроепіандростерону.

Накопичення шкірного сала може призвести до розвитку інфекції. Імунна система знищує бактерії, а гній "запаковується" в скупчення під епідермісом. Хворі намагаються позбутися від гнійників, видаляючи їх самостійно і в нестерильних умовах. Таке пошкодження шарів шкіри порушує тонку структуру дерми і породжує ослаблену зону, яку атакують бактерії. В результаті, імунна система призводить до поширення акне.

Непрямою причиною виникнення вугрової хвороби є ті чи інші ендокринні порушення, що роблять вільний тестостерон (ВТ) більш доступним для чутливих до нього тканин. Це пояснює той факт, що більшість випадків виникнення вугрів припадає на підлітковий вік.

Існує зв'язок між ступенем вугрової хвороби й такими факторами, як підвищення рівня глюкози в периферичній крові та зниження рівня цинку в сальних залозах. У зв'язку з тим, що активність полягає у зворотній залежності від концентрації цинку в сально-залозистому апараті волосяного фолікула, цей фактор цілком може виявитися ключовим при виникненні захворювання. Але й це не дає однозначної відповіді на питання про причини виникнення акне.

Найбільш часто акне розвиваються на обличчі (у 99% пацієнтів), рідше вони спостерігаються на спині (60%), грудях (15%) і плечах. У молодих людей найчастіше уражається обличчя; у людей старшого віку — спина. Захворювання характеризується висипаннями, елементи яких можуть бути як запальними, так і не запальними. Досить часто виникнення акне пов'язано із захворюваннями печінки, шлунково-кишкового тракту й ендокринної системи, що пояснюється тісним зв'язком всього перерахованого з обміном речовин. 

Стреси можуть посилювати тяжкість перебігу захворювання і призводити до виникнення нових вугрів. Виникнення акне саме по собі викликає стрес, а їх видавлювання значно погіршує зовнішній вигляд людини. Це особливо чітко проявляється у молодих жінок, які страждають acne excoriee. В результаті опитування пацієнтів, які страждають на вугрову хворобу, було виявлено, що:

70 % людей відчувають почуття сорому;

67% — почуття невпевненості;

63% — почуття збентеження і занепокоєння;

57% —  погіршення соціальних контактів і виникнення значних проблем з влаштуванням на роботу.

Важкі вугри можуть бути причиною гніву та занепокоєння. 

Якщо вас теж торкнулася ця делікатна проблема, не відкладайте візит до дерматолога! Кваліфікований лікар допоможе звести до мінімуму всі наслідки перебігу вугрової хвороби, значно поліпшити загальне самопочуття та стан вашої шкіри.

У МЦ "Оксфорд Медікал Дніпро" пропонуються найпрогресивніші методи лікування і досвід кращих фахівців в області дерматології. Ми працюємо, щоб Ви були здорові!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар дерматовенеролог вищої категорії: Дервінський Едуард Леонідович
Дервінський Едуард Леонідович Лікар дерматовенеролог вищої категорії
Лікар дерматолог вищої категорії: Артюхов Роман Володимирович
Артюхов Роман Володимирович Лікар дерматолог вищої категорії

відгуки
Альона 05-02-2024 Була на прийомі у Абдуллаєва Айгунь Муталлімовна. Дуже приємний лікар! Дякую за професіоналізм і майстерність!

відділення: Дерматологія

Євген 27-11-2023 Хочу висловити подяку лікарю Абдуллаєвій Айгунь Муталлімовні. На прийомі був сьогодні, відділення на ж/м Перемога - гарний лікар, уважна, ввічлива, чудове ставлення і професійна робота !

відділення: Дерматологія

Роман 12-10-2023 В Оксфорд Медикал обратился наугад! (Хотя выбирал по рейтингу Гугл) Были некоторые проблемы с паппиломами. На прием записали через 45 минут от времени моего звонка. Клинику нашел достаточно быстро и пришел минут за 10-15 до приёма. На ресепшине выдали электронную карточку клиента и связались (по телефону) с врачем. Врач Абдуллаева Айгунь Муталлимовна провела осмотр, консультацию, все доступно объяснила, предложила заполнить документы и сразу провести операцию! В общем от звонка до решения проблем чуть более часа! Плюсом ко всему (не относящееся к моим вопросам) Айгунь Муталлимовна очень красивая и внимательная женщина...

відділення: Дерматологія

Кристина 20-01-2022 Здравствуйте. Когда у моего родственника выскочили куча страшных прищей, то врач дерматолог высшей категории Артюхов Роман Владимирович проконсультировав, назначил лечение и попал в точку, через пару дней все прошло. Второй раз обратилась я, с проблемой с ушами, был сильный зуд. И он не долго думая назначил лечение, которое избавило меня от этой проблемы. Хотя я должна была идти к ЛОРу, а возможности такой не было, и он помог. Роман Владимирович, спасибо Вам огромное за Ваш высокий профессионализм.

відділення: Дерматологія

Николай 14-01-2022 Добрый день! Обратился в клинику (Днепр , ул.Калиновая 1) по поводу удаления папиллом . Прием производила врач - Ворошило Ольга Васильевна. После осмотра и консультации , была выполнена процедура. Очень понравилось отношение и высокая квалификация врача. Буду рекомендовать вашу клинику всем !

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

  • Ирина

    відділення: Дерматологія

  • Ирина

    відділення: Дерматологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом