Шановні пацієнти!
Ми працюємо пн-пт з 8:00 до 20:00; сб з 08:00 до 18:00; нд з 08:00 до 15:00
Запис за телефоном:
(056) 736 66 66
(056) 732 00 00
(096) 732 00 00
(099) 732 00 00

Лікування екземи

Екзема (мокнучий лишай) — це запальне хронічне захворювання шкіри, що не є заразним. Серед основних симптомів — свербіж та висипання, хворобі характерні періоди різкого погіршення та покращення стану.

Слово "екзема" походить від грецького "ekzeo" ("скипати"). Це пов'язане з тим, що при екземі бульбашки розкриваються і нагадують бульбашки в киплячій воді.

Екзема — це досить поширене захворювання, яке найчастіше може виникати на обличчі, шкірі рук і стоп. Коли уражений практично весь епідерміс, має назву еритродермія, і це є важка форма екземи.

ВИДИ ЕКЗЕМИ

Існує декілька форм екземи - хронічна та гостра.

Типи екземи:

Ідіопатична (істинна) форма. Цей вид можна характеризувати саме гострим початком захворювання. Ураження зазвичай є симетричним (у більшості випадків уражаються кисті, проте іноді захворювання може з'являтися і на інших ділянках), не зовсім чіткими межами. Зазвичай ви можете бачити червоні плями, на яких проявляються бульбашки (везикули), вузлики (папули), набряклість шкіри. З плином часу бульбашки розкриваються, що створює дефект шкіри, а саме ерозії та виділення серозного вмісту (так звані екзематозні колодязі) — цей етап захворювання називається мокнуття. Після цього процесу спостерігається всихання з утворенням скоринок (із серозним вмістом — серозні скоринки, а з кров'яним вмістом — геморагічні).

Мікробна екзема - це процес виникнення інфекції чи приєднання інфекції на місцях уражених хронічними спалахами. Існують наступні види:

 • поява певного грибкового компонента, присутнє лущення - мікотична форма

 • поява симптомів на тому місці, де була якась травма - паратравматична форма

 • провокується трофічними порушеннями, найчастіше вогнища хвороби знаходяться на гомілках, висипання асиметричне, а колір — синюшно-ліловий - варикозна форма 

 • висипання характерного синюшно-рожевого кольору, з появою папул, везикул або мокнуттям, діаметр цих висипань може бути від півтора до трьох сантиметрів - монетовидна (нумулярна) форма

 • стопи, долоні, бічна поверхня пальців - основні місця уражень, ця форма екземи може бути охарактеризована мокнуттям, появою помітних набряків, бульбашок і вузлів - дисгідротична екзема

Себорейна екзема може з'являтися у пацієнтів з себореєю на певних ділянках шкіри, де сальні залози присутні у значній кількості (вушні раковини, волосиста частина голови, область грудей, пупка, міжсіднична, між лопатками). При цьому на ділянках почервоніння шкіри проявляються плями, які лущаться.

Професійна екзема найчастіше проявляється на відкритих ділянках шкіри, саме як реакція на шкідливий вплив зовнішніх чинників, що можуть бути пов'язані з професійною приналежністю хворого. Діагноз може бути встановлений профпатологом. Кожне нове загострення протікає з більшою силою, довше та важче. Поліпшення настає тільки після усунення причини захворювання.

Дитяча екзема - це вираження ексудативних компонентів, з рясними висипаннями. Найчастіше уражаються ділянки шкіри обличчя (висипання можуть бути відсутніми тільки навколо рота). Існує схильність до ускладнення через інфекцією.

Мозолевидна (тіолітична) екзема. При цій формі, як і при дисгідротичній, локалізація елементів знаходиться на стопах і долонях, поверхневий (роговий) шар шкіри значно потовщується, а на місці бульбашок з'являються ділянки гіперкератозу, що дуже схожі на омозолелости.

СИМПТОМИ ТА ОЗНАКИ ЕКЗЕМИ

Розміри та характер запалення на шкірі зазвичай відрізняються у залежності від типу екземи та її стадії. Але для всіх типів екзем характерний ряд загальних ознак, таких як:

 • поява на шкірі ділянок, що обмежені запаленням, з характерним почервонінням (у деяких випадках навіть посинінням) шкіри, на вигляд шкіра помітно потовщена;
 • утворюється висип на ділянці запалення, висип може мати свої особливості в залежності від типу екземи;
 • свербіж шкіри, який може мати постійний або тимчасовий характер, що порушує повсякденну діяльність і впливає на сон;
 • якщо бульбашки висипу розкриваються, на їх місці з'являються болісні ранки й тріщини;
 • часто помічається збільшення температури тіла у періоди загострення екземи;
 • після того, як запалення стихає, шкіра стає помітно сухою, втрачає еластичність, починає тріскатися.

ФАКТОРИ, ЩО ПРОВОКУЮТЬ ЕКЗЕМУ

В основі захворювання лежать порушення імунної системи, які провокують алергічне запалення уповільненого типу.

Велике значення при цій хворобі мають психосоматичні фактори, дисфункції нервової і травної систем, свій вплив також мають зовнішні подразники (хімічні, фізичні, бактеріальні та ін.), іноді трапляється спадкова схильність.

ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ЕКЗЕМИ

Виявити  екзему може тільки лікар-дерматолог після проведеного огляду пацієнта. Якщо у лікаря виникають підозри на наявне інше захворювання зі схожим перебігом (наприклад, ураження шкіри грибком, псоріаз, короста та ін.), можуть застосовуватись додаткові методи обстеження за рішенням лікаря.

У Медичному центрі  "Оксфорд Медікал" діагностика такої хвороби як екзема починається з повної оцінки вашого організму для того, щоб була можливість з'ясувати причини та природу захворювання. Безпосередньо в нашій  клініці проводиться забір матеріалу для дослідження, що дає можливість пацієнту швидко здати всі необхідні аналізи, зробити тести та отримати максимально точні результати і відповідно, ефективне лікування. Лікарі-дерматологи нашої клініки можуть точно визначити форму захворювання, стадію та ступінь розвитку. Крім того, мають велике значення побажання пацієнта до лікування, враховуючи його фізіологічні особливості організму. Після цього визначається індивідуальна терапевтична програма, що включає в себе як місцеве, так і медикаментозне лікування, використання комплексу відновлювальних препаратів, а також дотримання спеціальної дієти та правильного способу життя.

КАТЕГОРИЧНО НЕ РЕКОМЕНДУЄМО:

 • носити синтетичну, фланелеву або вовняну білизну;

 • мочити уражені поверхні шкіри; допускати прямий вплив снігу, вітру;

 • контакт уражених областей з хутром;

 • самостійно призначати або продовжувати курс гормональних препаратів.

Екзема — це важка дерматологічна хвороба і лікування вимагає кваліфікованого, комплексного підходу, своєчасної діагностики та дотримання усіх рекомендацій вашого лікаря. Якщо ви виявили у себе симптоми цього захворювання, не дайте йому набути хронічної форми.

Ви можете уникнути ускладнень, звернувшись до лікарів-дерматологів МЦ "Оксфорд Медікал".

Ми пропонуємо вам найпрогресивніші методи лікування і досвід найкращих фахівців в області дерматології. Ми працюємо для того, щоб Ви були здорові!

( Рейтинг: 4.45, голосів: 33 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар дерматовенеролог вищої категорії: Дервінський Едуард Леонідович
Дервінський Едуард Леонідович Лікар дерматовенеролог вищої категорії
Лікар дерматолог вищої категорії: Артюхов Роман Володимирович
Артюхов Роман Володимирович Лікар дерматолог вищої категорії

відгуки
Альона 05-02-2024 Була на прийомі у Абдуллаєва Айгунь Муталлімовна. Дуже приємний лікар! Дякую за професіоналізм і майстерність!

відділення: Дерматологія

Євген 27-11-2023 Хочу висловити подяку лікарю Абдуллаєвій Айгунь Муталлімовні. На прийомі був сьогодні, відділення на ж/м Перемога - гарний лікар, уважна, ввічлива, чудове ставлення і професійна робота !

відділення: Дерматологія

Роман 12-10-2023 В Оксфорд Медикал обратился наугад! (Хотя выбирал по рейтингу Гугл) Были некоторые проблемы с паппиломами. На прием записали через 45 минут от времени моего звонка. Клинику нашел достаточно быстро и пришел минут за 10-15 до приёма. На ресепшине выдали электронную карточку клиента и связались (по телефону) с врачем. Врач Абдуллаева Айгунь Муталлимовна провела осмотр, консультацию, все доступно объяснила, предложила заполнить документы и сразу провести операцию! В общем от звонка до решения проблем чуть более часа! Плюсом ко всему (не относящееся к моим вопросам) Айгунь Муталлимовна очень красивая и внимательная женщина...

відділення: Дерматологія

Кристина 20-01-2022 Здравствуйте. Когда у моего родственника выскочили куча страшных прищей, то врач дерматолог высшей категории Артюхов Роман Владимирович проконсультировав, назначил лечение и попал в точку, через пару дней все прошло. Второй раз обратилась я, с проблемой с ушами, был сильный зуд. И он не долго думая назначил лечение, которое избавило меня от этой проблемы. Хотя я должна была идти к ЛОРу, а возможности такой не было, и он помог. Роман Владимирович, спасибо Вам огромное за Ваш высокий профессионализм.

відділення: Дерматологія

Николай 14-01-2022 Добрый день! Обратился в клинику (Днепр , ул.Калиновая 1) по поводу удаления папиллом . Прием производила врач - Ворошило Ольга Васильевна. После осмотра и консультации , была выполнена процедура. Очень понравилось отношение и высокая квалификация врача. Буду рекомендовать вашу клинику всем !

відділення: Дерматологія

Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Відео відгуки

Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів

 • Ирина

  відділення: Дерматологія

 • Ирина

  відділення: Дерматологія

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом