*
показати повний текстЛіто, пора відпусток. Перед очима приємна картинка — блакитне небо, бірюзова вода, теплий пісок, далекі країни... Здається, ніщо не здатне зіпсувати цю ідилію... І як часом буває прикро, коли сонце, яке, здавалося б, так ніжно зігріває нашу шкіру, стає фактором, що викликає гострий фізичний дискомфорт.
Фотодерматоз — захворювання, викликане підвищеною чутливістю до сонячного світла, що характеризується шкірними висипанням, печінням і болісним свербінням.
Це рідкісна хвороба, проте зараз вона стала все частіше зустрічатись у людей з ослабленим імунітетом. Вразливість до сонячних променів може вказувати на ряд проблем зі здоров'ям. Відомо, що фотодерматоз виникає внаслідок неправильного синтезу ферментів в організмі людини. Найчастіше дане захворювання свідчить про наявність хвороб печінки, нирок і надниркових залоз, кровоносної та ендокринної систем, а також порушення метаболізму, гіповітаміноз і авітаміноз. Фотодерматоз може набувати рецидивуючого характеру, тобто проявлятись щоразу, як на незахищену шкіру потрапляють сонячні промені.
До цього захворювання найбільш схильні діти та люди похилого віку. Фотодерматоз також часто спостерігається у молодих жінок та людей з ніжною, світлою шкірою. Найчастіше уражаються відкриті частини обличчя і шиї, у той час, як шкіра за вухами та під підборіддям, навпаки, добре захищена від попадання на неї світла.
Фотоалергія — найпоширеніша форма хвороби, коли навіть мінімальний вплив сонячних променів спричиняє виділення імунними клітинами гістаміну та інших речовини з біологічної активністю. Саме сонячне опромінення не викликає алергії, а є лише чинником, який викликає загострення алергічного процесу в людей з гіперчутливістю до тих чи інших алергенів. Схильність до фотодерматозу може бути викликана деякими захворюваннями внутрішніх органів: хвороби печінки, обмінні та ендокринні порушення, гіповітаміноз. Підвищена чутливість до ультрафіолетових променів нерідко виникає під час вагітності внаслідок природних фізіологічних змін імунологічної реактивності організму.
Пігментний дерматит виникає під впливом сонячних променів під час приймання деяких фармацевтичних препаратів: сульфаніламіди, хінідин, гризеофульвін, аміодарон, фторхінолони, тетрацикліни; а також косметичних засобів, що містять фототоксичні речовини, наприклад, бергамотова олія.
Луговий дерматит — це рідкісна форма алергічного фотодерматозу, що виникає внаслідок контакту людини з сонячним світлом і речовиною рослинного походження. Йдеться про рослини з вмістом фурокумаринів, такі як борщівник, пастернак, інжир, жовтий буркун і псоралея.
При вродженому фотодерматозі пігментний обмін в організмі людини порушується через спадкову схильність.
Серед основних симптомів: почервоніння і запалення шкіри, лущення, часто супроводжуються інтенсивним свербінням і печінням. Висипання можуть бути у вигляді фолікулітів (гнійників) або папул.
Часто такий стан розвивається не відразу. На відміну від сонячного опіку, він може виникнути через кілька годин після перебування на пляжі, а в деяких випадках взагалі після повернення з курорту.
Дерматоз — це сезонна хвороба, ризик захворіти якою вищий, зокрема, навесні, коли шкіра стає більш вразливою до сонця, вплив якого стає особливо агресивним після тривалого періоду холоду. Також це захворювання часто проявляється влітку, під час приймання сонячних ванн. Тож обов'язково пам'ятайте про сонцезахисні засоби та правила перебування на сонці. Оптимальний час для засмаги — з 8 до 11 ранку та після 16 вечора.
Для профілактики захворювання і його загострень необхідно уникати перебування на відкритому сонці, носити відповідний одяг, використовувати захисну косметику. У сонячні дні не користуйтеся декоративною косметикою, парфумами, одеколоном — ефірні олії й аромати, що містяться в них (наприклад, амбровий мускус) можуть викликати опіки та пігментні плями. Тією ж дією володіють дьоготь, еозин, що входять до складу деяких губних помад, а також борна і саліцилова кислота, фенол, ртутні препарати, які використовуються в косметичних засобах.
До лікування фотодерматозу необхідно підходити комплексно. Перш за все, потрібно з'ясувати першопричину захворювання. Правильна постановка діагнозу — найважливіший етап, адже саме він визначає подальше лікування. Саме лікування зазвичай складається з внутрішньої та зовнішньої терапії. Як правило, призначаються препарати, що сприяють нормалізації функцій печінки та обміну речовин в організмі, а також регенерації шкірних покривів. Якщо пацієнт скаржиться на сильний свербіж, прописують антигісматичні препарати та препарати місцевої дії. Важливим є також дотримання дієти, адже фотодерматоз часто поєднується із захворюваннями травної системи та печінки.
УВАГА! Якщо ви підозрюєте у себе фотодерматоз, не займайтеся самолікуванням — так ви зможете усунути лише симптоми, але не причину захворювання. Своєчасне звернувшись до лікаря-дерматолога, ви зможете розв'язувати проблему комплексно, швидко й максимально ефективно.
У клініці "Оксфорд Медікал" працюють лікарі з колосальним досвідом! Наші фахівці допоможуть вам не просто позбутися симптомів, але й знайдуть першопричину захворювання, ефективно підібравши лікування і надавши рекомендації щодо подальшого догляду за шкірою для її відновлення.
Довіртеся справжнім професіоналам! Ми працюємо для того, щоб ви були здорові!
Досвід роботи – 4 роки.
Володіння мовами: українська, російська, англійська
Освіта:
2020р - закінчила Дніпропетровську медичну академію та інтернатуру за спеціальністю Дерматовенерологія
Основні напрямки діяльності:
Консультативний прийом і лікування дорослих по дерматології, трихології та новоутворенням шкіри, інструментальна діагностика за допомогою дерматоскопії та трихоскопії.
Профілактичні медичні огляди.
Дігностика та лікування інфекційних захворювань шкіри бактеріальних, паразитарних, вірусних та грибкових захворюювань волосся, нігтів, шкіри у дорослих;
Хронічних дерматозів ( атопічний дерматит, простий хронічний лишай, екзема, себорейний дерматит, почесуха), ліхени ( псоріаз, червоний плескатий лишай)
Захворювання волосся та сальних залоз (алопеції, телогенове випадіння волосся, акне, розацеа), дерматити, токсикодермії у дорослих та інші…
Підбір догляду для проблемної шкіри та волосся.
Ін’єкційне лікування деяких трихологічних захворювань (гніздова алопеція, андрогенетична алопеція) та рубців.
Радіохвильове видалення новоутворень на шкірі тулуба та голови:
Невусів (родимок), кератом, папілом, кондилом, ангіом, гіперплазії сальних залоз, бородавок, дерматофібром, контагіозного молюска, міліумів та ін..
показати повний текст
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
відділення: Дерматологія
Акції
Відео відгуки
Вірною запорукою якісного і комфортного лікування є тисячі задоволених пацієнтів
вул. Королеви Єлизавети ІІ
телефон:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(096)732-00-00
(099)732-00-00
вул.Калинова,1
телефон:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(096)732-00-00
(099)732-00-00
вул.Набережна Перемоги 110
телефон:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(099)732-00-00
(096)732-00-00
вул. Сімферопольська, 2К
телефони:
(056)732-00-00
(056)736-66-66
(096)732-00-00
(099)732-00-00
Записатися на прийом
Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом