ЗАПИСАТИСЯ НА ПРИЙОМ
Людина яка хропить - це людина, яка постійно не висипається. Храп призводить до кисневого голодування клітин головного мозку, і тому за ніч людина просто не встигає відпочити. Про яку працездатність тоді може бути мова?
Існує ризик переходу невинного храпу в небезпечне захворювання – синдром обструктивного апное сну, коли в процесі храпу дихання зупиняється на деякий час. В залежності від тяжкості перебігу захворювання дихання хворого під час сну зупиняється від трьох до 100 раз за ніч. При цьому «бездиханною» людина, яка хропе залишається на цілих 10-20 секунд. В цей момент людина ніяк себе не контролює та не має змоги, наприклад, перевернутись на бік. Стан апное, коли повітря не насичує легені, може спровокувати проблеми серцево-судинної системи: ризик розвитку гіпертонії, інсульту, інфаркту збільшується в рази. Найнебезпечніший кінець синдрому обструктивного апное уві сні – раптова смерть.
Є й інші неприємні наслідки ронхопатії:
- Проблеми із сечовидільною системою, яка збільшує кількість відвідування туалету;
- Захворювання судин;
- Зниження пам’яті;
- Погана працездатність;
- Неврологічні розлади, депресивні стани.
Стандартів лікування храпу не існує, оскільки і причин для нього може бути багато, і часто проявляється відразу декілька факторів.
ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ХРАПУ:
- Викривлення носової перегородки;
- Гіпертрофія аденоїдів і/або мигдаликів;
- Збільшення розмірів піднебінного язичка і «провисання» м’якого піднебіння;
- Наявність поліпів у носі;
- Зайва вага.
Якщо говорити про дітей, то серед них найчастішою причиною є збільшення аденоїдних вегетацій, на другому місці – викривлення носової перегородки.
ЛІКУВАННЯ ХРАПУ В ОКСФОРД МЕДІКАЛ ДНІПРО
Якою б не була причина храпу – до лікування цієї проблеми потрібно підходити комплексно, і перший крок це похід до ЛОР-лікаря, який підбере вам індивідуальний метод – терапевтичний чи хірургічний.
При виявленні фахівцем проблем з носоглоткою або гортанню, які стали причиною хропіння, призначається відповідне лікування. При виявленні запальних процесів лікар може призначити санації.
В тому випадку, якщо лікарська терапія виявилась неефективною, тоді ЛОР може рекомендувати оперативне втручання.
Сучасна хірургічна отоларингологія пропонує різні маніпуляції для лікування хропіння:
- Увулопластика;
- Палатопластика;
- Септопластика;
- Пластика носових раковин;
- Тонзилектомія;
- Аденотомія тощо.
Усі вони спрямовані на усунення гіпертрофованих чи деформованих тканин або відновлення природної форми ЛОР – органів. Це допомагає полегшити носове дихання і збільшити просвіт ротоглотки.
Якщо проблем з носоглоткою і гортанню не виявлено, рекомендовано отримання консультації у суміжних фахівців: кардіолога, алерголога або невролога.
Для запису на прийом до ЛОРа телефонуйте за номером або використовуйте форму на сайті.