Шановні пацієнти!
Ми працюємо пн-пт з 8:00 до 20:00; сб з 08:00 до 18:00; нд з 08:00 до 15:00
Запис за телефоном:
(056) 736 66 66
(056) 732 00 00
(096) 732 00 00
(099) 732 00 00

Лікування алергічного дерматиту в Дніпрі

Алергічний дерматит – це захворювання, яке розвивається як реакція у відповідь організму хворого на вплив факультативного подразника (тобто речовини, на яке у нормальних здорових людей алергічних реакцій не розвивається) шляхом безпосереднього контакту зі шкірою протягом навіть досить короткого часу.

У таких випадках прийнято говорити про те, що організм хворого набув підвищеної чутливості, або сенсибілізувався, по відношенню до даної речовини, яка з початку захворювання стає для конкретного хворого на алерген. Причому сенсибілізація є досить специфічною і розвивається, як правило, щодо лише однієї певної речовини або групи подібних до хімічної будови речовин.

ЩО ПРОВОКУЄ АЛЕРГІЧНИЙ ДЕРМАТИТ

Алергічний дерматит є алергічною реакцією організму уповільненої дії, т. Е сама алергія формується протягом досить великого проміжку часу, при дуже тривалому контакті організму з подразником. У алергічних реакціях у випадках переважно беруть участь не антитіла, а специфічні імунні клітини, переважно лімфоцити. Тому при дослідженні під мікроскопом матеріалу, отриманого з патологічного вогнища, завжди виявляється дуже характерна ознака: великі скупчення імунних клітин, що залишили кров'яне русло і перемістилися в патологічне вогнище. Алергенами для організму хворого найчастіше стають різні хімічні сполуки.

В основному це різні види пральних порошків, інсектициди, хром, нікель та їх сполуки. Дуже багато алергенів серед лікарських препаратів і косметики: синтоміцинова емульсія, мазі з антибактеріальними препаратами, різні фарби для фарбування волосся та ін. організму. Однак, потрапляючи в кровотік, він вступає у зв'язок із білками крові, які досить великі. У результаті сполуки, що вийшли, починають грати роль алергенів. Особливе значення у формуванні контактної алергії, тобто алергії в результаті безпосереднього дотику подразника зі шкірою, надається останнім часом клітинам-фагоцитам, які знаходяться безпосередньо в шарах шкіри.

Ці клітини мають здатність поглинати і перетравлювати алергени та імунні комплекси, що знаходяться в шкірі (алерген, хімічно пов'язаний з імунним білком). Вже лише через кілька годин після нанесення відповідного алергену на шкіру чутливої ​​до нього людини кількість їх здатна зростати на кілька порядків. При цьому всі алергени виявляються адсорбованими на поверхні фагоцитів та пов'язаними з ними. Крім того, фагоцити здатні не тільки перетравлювати алергени, а й сприяти їхньому контакту зі специфічними імунними клітинами, в результаті чого в організмі хворого відбувається розгорнута імунна відповідь. При повторних потрапляннях алергенів в організм до місця їх застосування спрямовується безліч вже наявних, "знайомих" з ними імунних клітин та антитіл.

Алергічна реакція при цьому відбувається набагато бурхливіше, ніж уперше. У свою чергу, речовини, що виділяються цими клітинами, сприяють ще більшому проникненню фагоцитів і лімфоцитів у вогнище запалення. Дані речовини також відповідають за загальні захисні реакції і з боку шкіри: розвиток набряку, розширення судин та почервоніння, посилення сверблячки та ін.

ДІАГНОСТИКА АЛЕРГІЧНОГО ДЕРМАТИТУ

Для діагностування захворювання необхідно звернутися до лікаря-алерголога. Лікар, аналізуючи дані, отримані під час розпитування пацієнта та при ретельному огляді його шкіри, може виявити справжню причину виникнення дерматиту та призначити найбільш ефективне лікування. Для встановлення точного діагнозу необхідно провести спеціальний аналіз крові.

У деяких ситуаціях алергічний різновид дерматиту доводиться розрізняти з початковими стадіями екземи та з токсикодермією. При екземі алергізація організму відбувається до багатьох видів подразників, у той час як при алергічному дерматиті - тільки до одного певного. Також при екземі всі нашкірні прояви розвиваються протягом дуже тривалого часу, при дерматиті - за лічені секунди з часу впливу алергену. Іноді доводиться відрізняти захворювання від токсикодермії, при останній подразники наносяться не безпосередньо на шкіру, а потрапляють в організм із їжею чи іншими шляхами всередину.

МЦ «Оксфорд Медікал Дніпро» пропонує найсучасніші методи лікування алергічних захворювань, досвід та знання найкращих фахівців у галузі алергології.

Ми працюємо для того, щоб ви були здорові!

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар алерголог, сонолог, лікар превентивної, інтегративної та антивікової медицини.: Александрова Ірина Генадіївна
Александрова Ірина Генадіївна Лікар алерголог, сонолог, лікар превентивної, інтегративної та антивікової медицини.
Лікар алерголог, сонолог, лікар превентивної, інтегративної та антивікової медицини.: Александрова Ірина Генадіївна
Александрова Ірина ГенадіївнаЛікар алерголог, сонолог, лікар превентивної, інтегративної та антивікової медицини.

інформація про лікаря

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом