Шановні пацієнти!
Ми працюємо пн-пт з 8:00 до 20:00; сб з 08:00 до 18:00; нд з 08:00 до 15:00
Запис за телефоном:
(056) 736 66 66
(056) 732 00 00
(096) 732 00 00
(099) 732 00 00

Тонометрія (дослідження внутрішньоочного тиску) в Дніпрі

Тонометрія - це процедура, яка використовується для вимірювання внутрішньоочного тиску, відомого як внутрішньоочний тиск (ВГД). Це важливий параметр для оцінки здоров'я очей та ризику розвитку глаукоми - серйозного захворювання, яке може призвести до погіршення зору і навіть сліпоти, якщо не лікувати.

Існує кілька методів тонометрії, але найпоширенішим і широко використовується методом є апланаційна тонометрія або метод Гольдмана. У цьому методі використовується спеціальний пристрій, який називається тонометром Гольдмана, який прикладається до рогівки ока після анестезії ока і вимірює тиск, необхідний для подолання опору рогівки.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ТОНОМЕТРІЇ

Тонометрія, або вимірювання внутрішньоочного тиску, може бути рекомендована у таких випадках:

  1. Підозра на глаукому: Тонометрія часто проводиться для виявлення та моніторингу глаукоми - захворювання, що характеризується підвищеним внутрішньоочним тиском та пошкодженням зорового нерва. Це основне показання щодо тонометрії.
  2. Регулярний моніторинг при глаукомі: У пацієнтів з діагностованою глаукомою проведення тонометрії рекомендується для оцінки ефективності лікування та контролю рівня внутрішньоочного тиску.
  3. Оцінка ризику розвитку глаукоми: Якщо пацієнт має фактори ризику розвитку глаукоми, такі як сімейний анамнез, високий внутрішньоочний тиск, аномалії зорового нерва або патологічні зміни на очному дні, тонометрія може бути рекомендована для раннього виявлення та запобігання глаукоми.
  4. Діагностика інших очних захворювань: Підвищений внутрішньоочний тиск може бути ознакою інших очних захворювань, таких як увеїт, саркоїдоз, блокада венозного кровотоку або катаракта. Тонометрія може використовуватися виявлення цих станів.

ВИМІРЮВАННЯ ВНУТРІШНЬООЧНОГО ТИСКУ ТА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

Тонометрія є важливим методом діагностики та моніторингу глаукоми, а також може бути проведена в рамках загального офтальмологічного обстеження з метою оцінки здоров'я очей. Вона зазвичай безпечна та малоінвазивна, але може викликати певний дискомфорт у пацієнта.

Перед проведенням процедури пацієнту можуть вводити краплі очей для знеболювання і розширення зіниць. Це робиться для покращення точності вимірювання та зниження дискомфорту під час процедури. Після того, як око анестезоване і зіниці розширені, тонометр Гольдмана прикладається до рогівки ока. Пристрій м'яко натискається на рогівку до тих пір, поки не буде досягнуто певного тиску. Потім вимірюється опір рогівки, та внутрішньоочний тиск визначається на основі цього. Результати тонометрії зазвичай виражаються в міліметрах ртутного стовпа (мм рт. ст.) або мілібарах (мбар). Нормальні значення внутрішньоочного тиску зазвичай перебувають у діапазоні від 10 до 21 мм рт. ст.

Лише кілька хвилин вашого часу можуть врятувати зір! Заплануйте профілактичний візит до офтальмолога! Запис: (056) 736 66 66, (056) 732 00 00, (096) 732 00 00, (099) 732 00 00.

( Рейтинг: 0, голосів: 0 )

Наші СПЕЦІАЛІСТИ

усі спеціалістиЛікар офтальмолог : Брусник Ольга Андріївна
Брусник Ольга Андріївна Лікар офтальмолог

інформація про лікаря

2019 р. - закінчила Дніпропетровську медичну академію за спеціальністю «Лікувальна справа»

2019 - 2021 рр. - проходила інтернатуру на базі Дніпропетровської обласної офтальмологічної лікарні

2021 р. - отримала сертифікат лікаря-спеціаліста за спеціальністю офтальмологія

2021 - 2024 рр. - займала посаду лікаря-офтальмолога міської клінічної лікарні, м. Дніпро.

2024р – лікар офтальмолог у МЦ «Оксфорд Медікал Дніпро»

Регулярно бере участь у наукових конференціях, майстер-класах, циклах тематичного удосконалення. 

показати повний текст

відгуки
Залишити відгук
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті

Акції
актуальна інформація

Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом