Шановні пацієнти!
Ми працюємо пн-пт з 8:00 до 20:00; сб з 08:00 до 18:00; нд з 08:00 до 15:00
Запис за телефоном:
(056) 736 66 66
(056) 732 00 00
(096) 732 00 00
(099) 732 00 00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Остеохондроз: хвороба-хамелеон. Частина II. Головний більАвтор: Березуцький Іван Володимирович.

Чому болить голова та як остеохондроз шийного відділу хребта спричинює головний біль?

Головний біль - одна з найчастіших причин звернення до лікаря. У більшості випадків (до 90%) біль пов'язана з різноманітними порушеннями тонусу судин головного мозку. До болю веде як порушення надходження крові по артеріях (спазм судин), так і порушення відтоку «відпрацьованої» крові по венах. Оскільки регулюється тонус судин головного мозку нервами, які виходять з шийного відділу хребта, будь-які проблеми шиї ведуть до порушення кровопостачання головного мозку. Ці порушення можуть виявлятися не тільки постійним або епізодичним головним болем, але і нападами. При наявності фонового атеросклерозу судин мозку (атеросклеротичні бляшки), може розвинутися ішемічний інсульт (пов'язаний з гострою недостатністю кровопостачання).

Найчастішою причиною порушення нервової регуляції судин мозку є ті чи інші ускладнення остеохондрозу хребта. Черепно-мозкові травми і пухлини (які також можуть викликати судинну головний біль), на щастя, явище набагато більш рідкісне, ніж остеохондроз. Cаме остеохондроз шийного відділу хребта є найчастішою причиною головного болю (90% всіх випадків «судинної» головного болю). Такий головний біль називається вертеброгенной (пов'язаної з хребтом, або цервикогенной - пов'язаної з шиєю) і позбутися від неї можна, лише усунувши механічне подразнення корінців спинного мозку в шийному відділі хребта за допомогою мануальної терапії. 

Що робити при головному болі?

Знеболюючі препарати, які охоче приймають багато людей з приводу головного болю, можуть давати тимчасове полегшення, оскільки вони перекривають ті чи інші механізми болю. 

Однак прийом знеболюючих таблеток - не вихід, тому що сама хвороба при цьому буде продовжувати прогресувати. Найнадійніший спосіб визначення причини головного болю, це - консультація невролога. При необхідності спеціаліст призначить інструментальні дослідження судин мозку, а також шийного відділу хребта. Дані дослідження дозволяють не тільки визначити причини головного болю, але і вибрати безпечний і ефективний метод лікування. Вони також дозволяють виключити протипоказання до мануальної терапії хребта.

Мануальна терапія і масаж при головному болі

Однак якщо у людини є якесь обмеження рухливості шиї (згинання / розгинання вперед-назад, відхилення убік і, головне - обертання в горизонтальній площині вправо-вліво), можна не сумніватися, що хребці зміщені, і вони обов'язково будуть зачіпати нерви, що проходять між ними від спинного мозку до судин шиї (по яких відбувається відтік / приплив крові головного мозку). Зустрічаються проблеми з шиєю практично у всіх людей з «сидячою» роботою, особливо якщо це робота за комп'ютером, оскільки шия при цьому тривалий час знаходиться в одному і тому ж (часто незручному) положенні і м'язи просто втомлюються і не утримують хребці на своїх місцях . Довгий час такі порушення можуть не супроводжуватися болем, а проявлятися порушеннями сну, зниження розумової працездатності і здатності зосереджуватися, в зниженні гостроти зору. Біль при поворотах або нахилах голови і навіть безболісне зменшення обсягу рухів в шиї легко помітити самому. Це вже далеко не ранній симптом остеохондрозу і серйозний привід для звернення за медичною допомогою.

Спеціаліст з мануальної терапії за допомогою простих діагностичних тестів на першому ж сеансі визначить наявність функціональних блоків (т.зв. підвивихи хребців, хребці з'єднані між собою в міжхребцеві суглоби за допомогою дисків і зв'язок, кожен з них має суставное ложе). Всупереч існуючій думці, міжхребцеві диски практично ніколи не «випадають» і вправляти їх неможливо, а ось дзвінки зо свого суглобового ложа нерідко «вискакують» і дають характерне обмеження рухливості. М'які мануальні техніки дозволяють безпечно і безболісно (не в гострий період, коли шию різко «заклинило») відновити рухливість в шиї і усунути механічне подразнення нервів шийного відділу хребта.


( Рейтинг: 0, голосів: 0 )


Дякуємо!

Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

Залишити повідомлення для адміністрації клініки
Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
up

Записатися на прийом

Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом