Шановні пацієнти!
Ми працюємо пн-пт з 8:00 до 20:00; сб з 08:00 до 18:00; нд з 08:00 до 15:00
Запис за телефоном:
(056) 736 66 66
(056) 732 00 00
(096) 732 00 00
(099) 732 00 00

Медіа Центр

Підписуйтесь на наші новини на каналі FACEBOOK

Підписатися

Остеохондроз: хвороба-хамелеон. Частина I. Біль в області серця


  Чому болить в області серця?

  Біль в області серця може бути проявом небезпечного захворювання - ішемічної хвороби серця (недостатнє кровопостачання серця внаслідок звуження його судин атеросклеротичними бляшками). Така біль, особливо якщо вона ще й віддає в ліву руку, може бути передвісником інфаркту. Про це тепер знають майже всі, тому біль в області серця лякає і змушує йти на прийом до лікаря (кардіолога, терапевта або сімейного лікаря).Однак більшість людей не знають, що в 70% випадків біль в області серця в дійсності з серцем не пов'язана, а викликана роздратуванням міжреберних нервів (невралгія) або міжреберних м'язів (міозит, розтягнення) на тлі остеохондрозу хребта.

  Для позначення болю в області серця лікарі придумали «красиві» і «розумні» назви: кардіалгія (біль в області серця, з латинського), торакалгія (біль в грудній клітці, з латинського). Насправді ці терміни лише позначають наявність симптому (біль), походження якого лікаря ще належить визначити. Хвороби хребта в наш час ще більш поширені, ніж хвороби серця. Тому і біль, пов'язаний з остеохондрозом хребта, зустрічається набагато частіше, ніж серцева. Людині, яка страждає від такої болі, дуже важко розібратися в походженні цього болю.

  Погіршує ситуацію і характер болю: біль настільки сильна, що не дає людині глибоко вдихнути і заважає рухатися. Це завжди лякає. Крім того, ця біль може провокувати вже наявні у літньої людини хвороби серця: на жаль одна хвороба не тільки не виключає іншу, а навпаки - посилює її перебіг, хвороби часто «співпрацюють» між собою. 

   Що робити при болю в області серця?

   Звичайно, без огляду лікаря і електрокардіографічного дослідження тут не обійтися - це єдино надійний спосіб виключити небезпечну хворобу серця. Але, після того, як хвороба серця виключена, позбутися від болю можна тільки усунувши причину. Як правило, безпосередньою причиною є роздратування корінця міжреберних нервів зміщеним хребцем або спазмированной м'язом. Кваліфікований масажист або мануальний терапевт за допомогою діагностичних тестів, які оцінюють активну і пасивну рухливість у всіх сегментах хребта, здатний сам точно встановити причину болі при остеохондрозі. Однак діагностика проблем хребта не виключає наявність серцевого захворювання. Тому ефективна допомога при будь-якого болю в грудній клітці можлива лише при співпраці лікаря, який діагностує хвороби серця (кардіолог, терапевт), і фахівця з фізичної терапії (мануального терапевта, масажиста).

   Мануальна терапія і масаж при болях в області серця.

   Усунути таку причину самостійно в домашніх умовах (наприклад, фізичними вправами) неможливо. Необхідна допомога кваліфікованого масажиста або мануального терапевта. Спеціаліст в кілька сеансів за допомогою м'яких і безпечних мануальних технік відновить рухливість хребта і усуне біль. Настільки ж ефективна мануальна терапія і при серцевих хворобах, які провокуються або навіть викликаються остеохондрозом: нерідко зміщений хребець або спазмовані м'язи дратують не тільки міжреберний нервів, а й нерв, який йде безпосередньо до серця. Такі хвороби називають вертеброгенними, тобто викликаними патологією хребта. У цих випадках стандартна кардіологічна медикаментозна терапія не дасть належного ефекту і без допомоги мануальної терапії тут не обійтися.

   Профілактичне лікування у вигляді масажу з м'якими мануальними техніками, є одночасно і профілактикою розладів регуляції серцево-судинної системи: тих самих - вертеброгенних, які не піддаються медикаментозному лікуванню. Клініка Оксфорд Медікал має необхідну апаратуру і висококваліфікованих спеціалістів, здатних своєчасно діагностувати і усунути будь-яку причину болю і порушення роботи серця. Поки не пізно.

   Автор: Березуцький Іван Володимирович.


   ( Рейтинг: 4.67, голосів: 3 )


   Дякуємо!

   Дякуємо за Ваш запит. Найближчим часом менеджер зв'яжеться з вами

   Залишити повідомлення для адміністрації клініки
   Ваші персональні дані не будуть опубліковані на сайті
   up

   Записатися на прийом

   Якщо ви не знайшли потрібну інформацію - зв’яжіться з нами зручним для вас способом